single-image

Zakup baterii umywalkowej – urządzamy łazienkę w firmie informatycznej

Urządzając łazienkę zwykle poszukujemy przede wszystkim tych modeli baterii, które sprawdzą się idealnie nad wanną lub w kabinie prysznicowej. Tymczasem w niemal każdym pomieszczeniu o takim charakterze znajduje się także umywalka. I ona wymaga wyboru baterii, która będzie do niej pasować. Wybór ten nie jest przy tym wcale mniej istotny. Z jakimi modelami mamy zatem do czynienia najczęściej? Które z nich w szczególny sposób zasługują na to, aby znaleźć się w centrum naszej uwagi?

Klasyczne podziały baterii umywalkowych

Baterie umywalkowe możemy dzielić na przynajmniej kilka grup. Trudno mówić o kryteriach bardziej lub mniej istotnych. Gdybyśmy chcieli jednak zwrócić uwagę na to kryterium, które jest brane pod uwagę najczęściej, z pewnością musielibyśmy wspomnieć o sposobie montażu konkretnego typu baterii. Tu najczęściej mamy do czynienia z modelami stojącymi oraz ściennymi, choć miłośnicy bardziej ekstrawaganckich rozwiązań z pewnością wspomną także o bateriach wolnostojących. Prawdziwym hitem są też futurystyczne baterie umywalkowe sufitowe. Ich funkcjonalność stoi pod znakiem zapytania, trudno jednak nie zgodzić się z osobami uważającymi, że jest to idealny przykład baterii zapadającej w pamięć.

Innym podziałem baterii umywalkowej jest ten, który dotyczy liczby uchwytów. Dziś dominują modele jednouchwytowe, nie tylko praktyczniejsze, ale również pozwalające na oszczędzanie wody. Wcale nie tak dawno jednak normą były rozwiązania wyposażone nie w jeden, ale w dwa uchwyty i to one były uważane za takie, które nie mają sobie równych. W czasie pandemii wzrosło również zainteresowanie bezdotykowymi bateriami umywalkowymi. Kojarzą się nam one przede wszystkim z galeriami handlowymi oraz innymi miejscami, w których pojawiają się liczne grupy nieznających się nawzajem osób. Ich widok w domach prywatnych nie jest już jednak aż tak szokujący, jak przed pandemią.

Szukając baterii umywalkowych, które w największym stopniu przypadną nam do gustu, warto pamiętać również o tym, że pewne znaczenie ma ich wysokość. Modele bardzo niskie mają krótki korpus i najczęściej są montowane na umywalkach. Baterie wysokie sprawiają wrażenie bardziej nowoczesnych. Montuje się je przede wszystkim na blacie.

człowiek myje ręce

Co warto wiedzieć o wylewkach?

Mówienie o bateriach umywalkowych nie miałoby sensu, gdybyśmy nie wspomnieli o wylewkach. Te są obecne w każdym ich rodzaju, a ich ignorowanie może przyczynić się do znaczącego obniżenia poziomu zadowolenia z zakupu. Klasyczny podział mówi nam o wylewkach krótkich oraz o ich długich odpowiednikach. Różnice zachodzące między nimi potrafią być jednak zdecydowanie bardziej znaczące. Tu warto wspomnieć o modelach prostych i łukowatych, o wylewkach wyciąganych i obrotowych, stałych oraz kaskadowych. Nowoczesne modele wyróżniają się na tle tych bardziej klasycznych także ze względu na obecność perlatora – specjalnego sitka odpowiedzialnego za proces napowietrzania wody. Dzięki takiemu rozwiązaniu strumień wody sprawia wrażenie bardziej intensywnego, choć w rzeczywistości perlator prowadzi do oszczędzania wody, a nie do jej większego zużycia.

Estetyka i jej znaczenie

Decydując się na baterie umywalkowe ze sklepu https://armadesi.pl/9-baterie-umywalkowe warto zainteresować się także ich stylistyką. Na wybór powinna wpływać także kolorystyka, w jakiej są utrzymane. Dziś w sprzedaży dominują modele chromowane – tak szczotkowane, jak i na wysoki połysk. Modne i piękne są jednak również baterie złote, srebrne i miedziane, a także eleganckie czarne baterie fantastycznie komponujące się z innymi elementami wyposażenia tak nowoczesnych, jak i klasycznych łazienek.

Zobacz również...