single-image

Modne biurka komputerowe do firmy

W przypadku zakupu biurek komputerowych do firmy mamy do czynienia z dwoma podstawowymi czynnikami. Pierwszy z nich dotyczy tego, czy będziemy pracować bezpośrednio z klientem, czy tylko dla klienta, a drugi element będzie się odnosił do tego, czy komputer będzie alfa i omegą naszego działania, czy będzie stanowił jedynie jeden z elementów ekosystemu roboczego.

Biurko z klientem

Jeśli do naszego biurka będzie siadał też czasami klient, a zwłaszcza jeśli będzie przy nim częstym gościem, będziemy musieli pomyśleć o typowo biurowym rozwiązaniu. Znamy je wszyscy bardzo dobrze, ponieważ tego typu rozwiązania witają nas bardzo często na różnych recepcjach czy w bankach. Takie biurko musi być odpowiednio większe, zostawiać obszar roboczy dla dokumentów, a do tego umożliwić obracanie monitora tak, żeby klient miał możliwość spojrzenia w ekran, jeśli oczywiście jest to potrzebne. Coraz częściej takie biurka przygotowane są do zamontowania ekranu bezpośrednio w blacie tak, by klient mógł na nim złożyć podpis w postaci elektronicznej lub po prostu miał tam wyświetlany dla siebie obraz.

Biurko tylko dla pracownika

Drugim światem biurek jest sytuacja, w której pracownik nie będzie miał styczności z klientem. Jest to wtedy jedno biurko komputerowe w biurze lub jedno z wielu stojących gdzieś obok siebie, połączonych lub nie. W tym wypadku kluczowe znaczenie ma to, czy mamy do czynienia z komputerem, który będzie miejscem pracy samym w sobie, czy będzie tylko jednym z miejsc pracy. Związane jest to zwykle z mobilnością oraz z tym, czy pracownik będzie musiał jeszcze coś robić przy biurku.

Jeśli mówimy o agencji interaktywnej czy biurze architekta, będziemy mieli do czynienia z sytuacją, kiedy pracownik cały czas będzie musiał przy sobie mieć masę różnych rzeczy, będzie musiał wstawać po dokumenty czy kontaktować się z innymi osobami. Dla takich zadań biurka mają często formę bardzo zbliżoną do klasycznej, dzięki czemu zakup jest stosunkowo prosty. Ciekawy design mają biurka komputerowe ze sklepu https://meble-bik.pl/pol_m_meble_biurka-150.html, które są bardzo funkcjonalne i dodatkowo dostępne w przystępnych cenach.

Musimy zadbać tylko o to, by biurko odpowiednio pomagało nam z zarządzaniem kablami i posiadało wszystkie wtyczki tam, gdzie być powinny i to będzie na tyle. W nowoczesnych biurkach nie ma raczej miejsc na pociągnięcie przewodów, a raczej przewody są w nie wbudowane, co wyraźnie ułatwia cable management.

pracujemy

Trochę inaczej będzie wyglądała sytuacja tam, gdzie pracują programiści. Dla nich komputer to po prostu obszar roboczy, więc biurka mogą być dużo bardziej minimalistyczne i nie wymagają żadnych dodatkowych elementów. W ich przypadku ogromne znaczenie ma jednak to, aby istniała możliwość bardzo daleko idącej, dokładnej regulacji całego obszaru roboczego. Trend ten potrafi przyjmować wręcz ekstremalne formy, w których fotel, biurko oraz monitor łączone są w jedną spójną futurystyczną formę i wyglądają niczym wyciągnięte żywcem z filmu science fiction. W przypadku typowego biura nie jest to oczywiście konieczne, ale mimo wszystko trzeba dołożyć wszelkich starań, aby pracownik był w stanie dostosować przestrzeń swojej pracy dokładnie do swoich potrzeb, ponieważ każda niedoskonałość biurka będzie się przekładała na szybsze zmęczenie i spadek jego wydajności pracy.

Zobacz również...