single-image

Etui dostosowane do potrzeb – najpopularniejsze rodzaje etui na Galaxy S7 Edge

Kupiłeś smartfona Samsung Galaxy S7 Edge i zastanawiasz się, które etui wybrać? Wbrew pozorom nie jest to łatwa sprawa, wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz preferencji. W tym artykule przedstawię podział cech poszczególnych etui, omówimy etui skórzane, pancerne i silikonowe.

Etui skórzane

Skórzane etui jest dużo droższe od klasycznych “plastikowych” ale cena przekłada się na elegancki wygląd, jak również poziom ochrony smartfona. Na uwagę zasługują szczególnie wersje ręcznie wykończone, gdzie wykończenie jest na najwyższym światowym poziomie. Skórzane etui na Galaxy S7 Edge świetnie nadaje się na spotkania biznesowe, gdzie często jest zasada “jak Cię widzą, tak Cię piszą”, również młodzież – uczniowie i studenci cenią sobie tego typu etui nie tylko za walory ochronne, ale również za elegancki wygląd. Jeśli posiadasz telefon Samsung Galaxy S7 Edge i chcesz wyróżnić się z tłumu, z pewnością etui ze skóry w tym pomoże!

Etui pancerne

Etui pancerne wyglądem nie zachwyca. Jeszcze nie widzieliśmy, aby etui tego typu wyglądało elegancko, być może kiedyś na takie trafimy (wówczas chętnie je zrecenzujemy). Nazwa “pancerne” może być nieco mylące w odniesieniu do tanich egzemplarzy, które wykonane są z plastiku i z “pancernością” nie mają wiele wspólnego. Na rynku tele-informatycznym znajdziemy etui faktycznie pancerne, wykonane z metalu lub z kompozytu. Niestety każde tego typu etui znacząco zwiększa gabaryty urządzenia. Telefon Galaxy S7 Edge o przekątnej 5,5 cala również nie będzie w nim wyglądał smukło. Niestety wygląd i zwiększenie gabarytów urządzenia to koszt jaki trzeba ponieść za lepszą ochronę smartfona, szczególnie w czasie upadków na podłogę. Dobrej jakości etui pancerne potrafi skutecznie ochronić urządzenie przed zniszczeniem, jednak nie każdemu będzie pasowało.

Etui silikonowe

Wyróżniamy 2 typy etui silikonowych, pełne “z klapką” i z ochroną wyłącznie na plecki – częściej można spotkać drugi wariant. Podczas użytkowania tył smartfonu jest narażony na zadrapania – po roku użytkowania bez etui widać to doskonale. Aby zabezpieczyć się przed uszkodzeniami można wybrać dobrej jakości etui silikonowe na Galaxy S7 Edge, które w zupełności wystarczy do podstawowej ochrony smartfona.

telefonik na blacie

Zastosowanie etui na plecki ma jeszcze inną dość istotną zaletę – w przypadku, gdy telefon jest “śliski” rośnie ryzyko wysunięcia się go z ręki np. podczas rozmowy, po założeniu etui ryzyko zmniejsza się, albowiem etui silikonowe poprawia uchwyt, telefon pewniej leży w dłoni, etui z silikonu nie zwiększa znacząco gabarytów urządzenia, więc możemy zachować elegancki wygląd telefonu, jednocześnie poprawiając bezpieczeństwo.

Warto jeszcze zwrócić uwagę, aby etui było dostosowane do używania wraz ze szkłem hartowanym – część użytkowników łączy metody ochrony kupując szkło + etui. Jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie, koniecznie zapytaj sprzedawcy, czy nie będzie problemów z kompatybilnością.

Zobacz również...