single-image

Dodatkowa ochrona Huawei P8 Lite

Kupując nowy czy używany telefon Huawei P8 Lite zastanawiamy się co dodatkowo warto kupić, aby cieszyć się telefonem jak najdłużej. Inwestując w dodatkową ochronę z reguły idziemy na kompromis między ceną a skutecznością ochrony, niestety nie zawsze kończy się to dobrze dla telefonu.

Zainwestuj w dobrą ochronę!

Czym droższy telefon tym częściej sięgamy po droższe akcesoria ochronne, jednak nie zawsze decydujemy się na optymalne rozwiązania, które zmaksymalizowałyby skuteczność ochrony. Użytkownicy tańszych telefonów również sięgają po droższe i skuteczniejsze akcesoria ochronne. Aktualnie widać wyraźnie, że użytkownicy częściej sięgają po dodatkową ochronę, nie tylko na ekran Huawei P8 Lite, ale również na jego tylną obudowę, która jak wiadomo lubi się rysować.

Podczas normalnej eksploatacji urządzenia mobilnego Huawei P8 Lite z pewnością natrafimy na sytuacje, w których dodatkowa ochrona przyda się, minimalizując ryzyko uszkodzenia telefonu. Ważne jednak jest, aby to była kompleksowa ochrona. We współczesnych telefonach najczęściej dochodzi do zarysowań ekranu, jak również tylnej części obudowy. W związku z tym, dobre szkło hartowane na Huawei P8 Lite, jak również eleganckie etui na plecki to dzisiaj podstawa kompleksowej ochrony.

Wybór odpowiedniego szkła

Przy wyborze szkła hartowanego warto jednak zwrócić uwagę, aby było kompatybilne z wybranym etui, albowiem nie każde szkło posiada odpowiednie wykończenie, nawet szkła uniwersalne mogą być z niektórymi etui kompletnie niekompatybilne, tak jest na przykład z etui pancernymi. Trzeba po prostu przed zakupem czytać opisy szkieł hartowanych i wybrać te najlepiej dopasowane do naszych potrzeb i akcesoriów, które już posiadamy na stanie.

A może folia ochronna?

Niektórzy użytkownicy idąc w stronę poprawy bezpieczeństwa inwestują w folię ochronną. Jak to jest z tą folią? Czy jest w stanie skutecznie ochronić ekran urządzenia? Folię w większości przypadków można bez przeszkód zastosować wraz z etui, jednak jej walory ochronne są dużo gorsze. Wysokiej jakości szkło hartowanego do Huawei P8 Lite jest w stanie ochronić ekran nawet przed zarysowaniami ostrymi przedmiotami jak klucze. Folia jest w stanie zabezpieczyć ekran w minimalnym stopniu, każde ostrzejsze narzędzie może zarysować ekran, nawet folia wykonana z nietypowych materiałów cechuje się dużo gorszym współczynnikiem odporności, aniżeli średniej klasy szkło hartowane. Wybór jednak pozostawiam Tobie.

Zobacz również...